Zadzwoń do nas 81 466 99 66 lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00

Infolinia 81 466 99 66 e-mail info@print-master.pl

Wybieramy tonery do drukarek

Nowoczesne wyposażenie biura to nie tylko dobrej klasy sprzęt elektroniczny. W znacznym stopniu duży wpływ na efektywność i płynność naszej pracy mają części eksploatacyjne poszczególnych urządzeń. Odpowiedniej jakości materiały zagwarantują pracownikom komfortowe warunki niezbędne do produktywnej pracy, a my nie będziemy niepotrzebnie marnować naszego czasu na mocowanie się z nie działającym prawidłowo sprzętem. W przypadku drukarek laserowych lub kserokopiarek największe koszty eksploatacji przy ciągłej pracy urządzenia generuje grzałka, pas transmisyjny, bęben oraz toner.

Części eksploatacyjne do drukarek

W parze z dobrym komputerem idzie funkcjonalna i wydajna drukarka biurowa. Dlatego nasza drukarka powinna przede wszystkim cechować się niskim kosztem eksploatacji oraz prędkością wydruków. Ciągła praca urządzeń biurowych, w tym drukarka laserowa i kserokopiarka, generują stałe koszty ponoszone co miesiąc przez firmę. Większość przedsiębiorców chcąc ograniczyć ich wzrost decyduje się na zakup tańszych części eksploatacyjne do tych urządzeń. Jednakże nieumiejętnie dobrane do danego modelu urządzenia, mogą narobić więcej szkody niż pożytku. Grzałka (fuser), bęben, pas transmisyjny oraz tonery to części eksploatacyjne urządzeń drukujących, które najczęściej i najszybciej podlegają zużyciu. Oryginalne elementy do drukarek są dość drogie, dlatego na rynku polskim dostępne są tańsze zamienniki.

Odpowiedni zakup tonera

Toner do drukarki laserowej lub kserokopiarki to nic innego jak specjalnie napigmentowany proszek, zamknięty w pojemniku nazywanym kartridżem. W trakcie drukowania dokumentu, bądź zdjęcia drobny proszek – posiadający właściwości magnetyczne, przenoszony jest na papier oraz utrwalony za pomocą grzałki, co uniemożliwia jego osypywanie się. Przy zakupie właściwego tonera powinno się zwrócić uwagę nie tylko na jego wydajność i sprawność, ale też posiadane przez dany model niezbędne certyfikaty oraz patenty, które są gwarantem jakości produktu. Dostępne na rynku są tonery oryginalne, zmienniki oraz regenerowane. Decydując się na zakup nieoryginalnych tonerów możemy znacznie zaoszczędzić. Jednak należy pamiętać, żeby zaopatrywać się tylko w produkty od sprawdzonych producentów. Unikniemy w ten sposób wielu niepotrzebnych problemów związanych z ich użytkowaniem. Jeśli nie stać nas na oryginalne tonery, dobrą alternatywą są zamienniki lub regenerowane.

Największą zaletą tonerów zamiennych jest ich niższa cena w stosunku do oryginału. Zapewne przed zakupem często klienci zastanawiają się, czy aby nie wpłynie to na jakość jego pracy. Obecni na rynku renomowani producenci zamienników zapewniają gwarancję na swoje produkty. Dobrej jakości zamienniki są bardziej wydajne od oryginałów, co jest dodatkowym atutem przemawiającym za ich wyborem. Równie korzystnie finansowo wychodzi zakup tonera poddanego regeneracji. Dzięki temu procesowi zużyty toner, po wymianie wysłużonych elementów eksploatacyjnych, odzyskuje ponownie swoje właściwości. Regeneracja nie jest prosta, dlatego aby była poprawnie przeprowadzona powinna być wykonana przez specjalistę.

Dobry toner to nie tylko atrakcyjna cena, to także wysoka jakość, wydajność oraz niezawodność pracy. Specjaliści naszej firmy, z siedzibą w Lublinie, pomogą w dobrać właściwy toner do każdego modelu drukarki.