Zadzwoń do nas 81 466 99 66 lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00

Infolinia 81 466 99 66 e-mail info@print-master.pl

Odpowiedni toner do drukarki

Drukarka obecnie stała się nieodłącznym elementem wyposażenia każdej firmy. Odpowiednia inwestycja pozwala nam na sprawną i wydajną pracę. Jednak przed zakupem drukarki do biura musimy się zastanowić jak intensywnie będzie ona użytkowana, aby niepotrzebnie nie generować kosztów związanych z jej eksploatacją. Dla małej, średniej lub dużej firmy idealnie sprawdzi się drukarka laserowa lub kserokopiarka. Urządzenia te w zależności od indywidualnych potrzeb firmy pozwolą odpowiednio zoptymalizować proces pracy, czyli jej długość, efektywność oraz szybkość. Na sprawne funkcjonowanie drukarek laserowych lub kserokopiarek, w znacznym stopniu mają wpływ jej części eksploatacyjne – bęben, grzałka (fuser), pas transmisyjny oraz tonery. Istotnym elementem wpływającym na jakość wydruku jest właściwie dobrany toner. Nasza firma mieszcząca się w Lublinie posiada w swoim asortymencie sprawdzone, wydajne oraz wysokiej jakości tonery, posiadające wszelkie niezbędne patenty i certyfikaty.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem tonera

Toner to integralna część każdej drukarki laserowej oraz kserokopiarki, dlatego tak ważny jest jego trafny zakup. Istotną rolę odgrywa tu wydajność oraz cena. Efektywność tonera przekłada się na jego możliwości w ilości wykonanych wydruków. Bardzo wydajne tonery pozwalają na drukowanie nawet do kilkudziesięciu tysięcy stron dziennie. Na cenę tonera składa się jego wydajność, jakość użytych komponentów, wpływających na standard wydruku oraz marka. Drukując dużo na oryginalnych tonerach musisz liczyć się z większymi wydatkami. Jeśli zależy Ci na obniżeniu kosztów wydruku, idealną alternatywą mogą być tonery zamienne lub regenerowane.

Zamiennik czy oryginał – wybór należy do Ciebie

W większości przypadków przy doborze rodzaju tonera, dużą rolę odgrywa jego kwota zakupu. Tonery oryginalne są droższe, przez co ponosimy też większe koszty. Dlatego chcąc zaoszczędzić na wydatkach, część klientów decyduje się na zamienniki. Jeśli wybieramy zamiennik musimy liczyć się z tym, że może być on lepszej lub gorszej jakości. Jedyną sensowną możliwością w tym wypadku jest zakup tonera od sprawdzonej firmy, posiadającej gwarancję oraz certyfikaty na dany produkt. Decydując się na toner zamienny można uzyskać jakość i intensywność kolorów porównywalną z produktami oryginalnymi. Natomiast efektem stosowania gorszej jakości zamienników jest kiepska wartości wydruku dokumentów lub zdjęć. Również wydajność tonera może okazać się niezadowalająca. Dlatego pamiętajmy, aby nie kupować tonerów zamiennych z nieznanych źródeł.

Innym wariantem są tonery regenerowane. Regeneracja polega na starannym oczyszczeniu lub wymianie zużytych elementów eksploatacyjnych tonera oraz ponownym napełnieniu go substancją chemiczną – specjalnym proszkiem. Powyższy proces stosuje się w przypadku zamienników jak i oryginałów. Niezwykle ważne jest to, aby regenerację przeprowadził fachowiec. Oczywiście koszt regeneracji tonera jest dużo niższy niż ponowny zakup oryginału lub nowego zamiennika.

Dobry toner wpływa nie tylko na jakość wydruku ale również na prawidłową eksploatację i wydajność drukarek laserowych czy kserokopiarek.