Zadzwoń do nas 81 466 99 66 lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00

Infolinia 81 466 99 66 e-mail info@print-master.pl

Co warto wiedzieć o tonerach

Odpowiednie wyposażenie biura to niezmiernie istotna rzecz, ułatwiająca pracę w codziennym funkcjonowaniu firmy. Współcześnie rzadko która firma nie posiada drukarki laserowej, bądź kserokopiarki. Urządzenia te stały się standardowym wyposażeniem każdego biura. Kiedy już zaopatrzymy się w niezbędny sprzęt, kolejnym krokiem jest dobór właściwego tonera do naszego urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tonerów. Dlatego żeby wybrać najlepszy, dostosowany do naszych potrzeb toner, a przy tym nie przepłacić, warto przemyśleć jakie będzie natężenie eksploatacji sprzętu w jego codziennej pracy. Materiały eksploatacyjne do drukarek laserowych lub kserokopiarek istotnie rzutują na wydajność ich pracy. Jednym z nich jest właśnie toner, który odpowiada za intensywność koloru i wysoką jakość wydrukowanego dokument lub zdjęcia.

Tonery oferowane przez naszą firmę, zlokalizowaną w Lublinie, są niezawodne, wysokowydajne z certyfikatem jakości.

Wybór dobrego tonera do naszego urządzenia

Zakup nowoczesnej drukarki laserowej czy kserokopiarki to nie wszystko, nierozłącznym ich elementem pozwalającym na przeniesienie tekstu i grafiki na papier jest toner. Podczas drukowania na dokument lub zdjęcia nanoszony jest specjalny, drobny i sproszkowany pigment (toner), a następnie utrwalany za pomocą grzałki – zapobiega ona osypywaniu się proszku. Laser wpływa na oddziaływanie elektromagnetyczne, które zmienia ładunki elektryczne między bębnem światłoczułym a sproszkowanym pigmentem. Ładunki o różnej wartości przyciągają się, tworząc obraz, który następnie jest utrwalany na papierze. Odpowiednia jakość wydruku warunkowana jest wydajnością pracy tonera. Decydując się na zakup bierzemy pod uwagę jego efektywność, jak również cenę. Oczywiście na rynku mamy szeroki wybór produktów oryginalnych, zamienników oraz regenerowanych. To jaki rodzaj wybierzemy zależy od potrzeb naszej firmy oraz jej możliwości finansowych.

Toner tonerowi nierówny

W ofercie wielu sklepów stacjonarnych lub internetowych dostępne są przeróżne modele tonerów do drukarek laserowych i kserokopiarek, a producenci prześcigają się nowymi rozwiązaniami oraz konkurencyjnymi cenami. Inwestycja w dobry toner powinna być skrupulatnie przemyślana. Jednym z głównych czynników na jaki zwracamy uwagę w pierwszej kolejności jest oczywiście cena. Zazwyczaj jej niski koszt jest synonimem słabej jakości produktu. Jednak nie zawsze tani produkt to gorszy gatunkowo toner. Decydując się na zamiennik warto zwracać uwagę tylko na oferty firm, które posiadają dobre jakościowo komponenty, certyfikaty wydajności oraz gwarancję na dany produkt. Jest to o tyle istotne, że pozwoli nam to uchronić się przed zbędnymi kosztami ewentualnego serwisu. Zamienniki nie posiadające powyższych parametrów często kończą swoją żywotność wcześniej niż deklaruje sprzedawca, dodatkowo zawarty w nich proszek osypuje się podczas drukowania, czego efektem jest słabej jakości wydruk. Tonery poddane regeneracji również pozwalają zaoszczędzić na kosztach eksploatacji drukarek. Przeprowadzona przez specjalistę gwarantuje wysoką wydajność i nie powodują uszkodzeń innych części drukarki.

Stosowanie tonerów zamiennych i regenerowanych jest zasadne w przypadku systematycznej wymiany elementów eksploatacyjnych do drukarki, spowodowanej częstą pracą urządzenia.